çok boyutlu analizler ile daha doğru kararlar

Bilgilerin sayısal olarak artışıyla bunları kontrol etmek ve yorumlamak doğal olarak zorlaşmaktadır. Buradan hareketle çözüm, nokta, çizgi ve alan kavramına dayandığından, kuruluşların coğrafi tabana dayanan bilgilerinde karar vermelerine yardımcı olmayı hedeflemektedir.

 

Çözüm, hem güçlü bir konumsal (spatial) veritabanı yönetimi, hem yüksek kaliteli çizim ve coğrafi analiz yeteneği hem de karar destek mekanizması özelliklerinin tümünü içinde barındırmaktadır.

biharita-registered.png

NİTELİK GÜNCELLEME

Sorgularda kullanılacak güncelleme gören ve yeni eklenecek adres ve niteliklerinin kurum tarafından belirlemiş zamanlarda (günlük, haftalık, aylık, vb)farklı kaynak ve formatta (adabas, oracle, sql, excel v.b.) jenerik bir yapıda yazılım geliştirme gereksinimine ihtiyaç duymadan düzenli olarak OnGis veritabanına aktarılmasını sağlar.

Zengin Sorgu Fonksiyonel Özellikler

Tematik Gösterim
Harita üzerinde sorgu(lar) sonuçları yoğunluğa göre değişen renkler ve harita üzerindeki yakınlaşma seviyesine göre mahalle, ilçe ve il bazında görüntülenmektedir. Kullanıcı tarafından sorguda olumlu-olumsuz olarak eklenen Ne sekmesindeki değerlerin İl ilçe ve mahalle kırılımında min-max olduğu adet ve olumsuz olarak Hiç olamama durumunun eklenerek sorgulama yapılması mümkündür.

DEMOGRAFİK VERİLER

İstatistik Bilgileri ile Sorgu

Sorgulamak istenilen lokasyona ait TUİK Demografik ve Sosyo-Ekonomik statüyü veren bilgileri, BTK Verileri, Arsa ve Arazi asgari metrekare birim değerleri sorguya nitelik olarak eklenebilmektedir

ENDEKS VE ISI HARİTASI

Veri Grupları, POI kategorileri, Demografik verilerin herbirine yoğunluk endeksi ile lokasyonların yol/mahalle/ilçe /İl seviyelerinde toplam endekslerinin hesaplanması

•Olumu, Olumsuz, Yürüme/Araç ile Dk. Etrafında, ve-veya ile sorgu oluşturma, tematik renklendirme, Isı Haritası oluşturma vb. Birçok fonksiyonel özelliği kullanarak karar vericiler iş zekası analizleri yapabilmektedir.

SORGU KAYIT

SORGU KAYIT

Iş birimi bazında sorgular kayıt edilerek değişim toleransları na göre iş kuralları girilerek  sorgu sonucu değişince ilgili işbirimine mail atması  sağlanabilme özelliği ne sahiptir.

Sorguları PDF, Excel ile 2 boyutlu İl, İlçe,Mahalle, sokak boyutunda adetsel sorgular alınabilmektedir.

YAKINLIK - UZAKLIK

Dk Etrafında Sorgu

Yürüme/Araç ile Bir veri grubu / POI, sorguya “etrafında” eklendiğinde, sistemden o veri gurubunun üyelerinin kuşbakışı çap  mesafesi etrafında  veya girilen dakika etrafında sorgulanması yapılabilmektedir. Birden fazla veri grubu etrafında olarak eklenebilmektedir.

  • Canlı dolaşım trafik Verisi entegrasyon

  • Haritada piechartlarla görünüm

  • Adetsel kırılımda il, ilçe, mahalle, yol raporları

  • Ses datasını sorguda kullanabilme

  • Veri analitik uygulamalarla entegrasyon

                  www.biharita.com

You can count On Uss

Onus Services Ltd. Şti.

 

Adres:

İTÜ Teknokent ARI-2  Reşatpaşa Mh. Katar Cd. A Blok 405 34467 Maslak Sarıyer İstanbul

info@onuss.com

Tel: +90 212 3257020

Fax: +90 212 3257017 

  • Facebook Clean
  • LinkedIn Clean
  • Twitter Clean

© 2002 - 2020 | %100 Türk Yazılım Şirketi | Yapay Zeka - Algoritmalar- Makine Öğrenimi